Start
Zbiórka makulatury Drukuj Email
Wpisał: AdminK   
28.10.2007.

 

ImageJuż drugi raz w Szkole Podstawowej w Tuszowie Narodowym z Filią w Grochowem odbyła się zbiórka makulatury. Uczniowie zachęceni ubiegłorocznymi wynikami z entuzjazmem podeszli do zadania. Wspólnymi siłami swoimi i rodziców dostarczyli do szkoły wielki stos papieru. Na kilka godzin szkolny korytarz zamienił się w magazyn makulatury, po którą na szczęście szybko przyjechali pracownicy SINOM-y.

W sumie zebraliśmy 1425 kg makulatury, za co szkoła otrzymała 171 zł. Wynik może wydaje się nie tak imponujący, ale biorąc pod uwagę wielkość szkoły, jest to wspaniałe osiągnięcie i przy okazji promowanie pozytywnych wzorców zachowań. Warto wspomnieć, że dzieci ze szkoły w Tuszowie i Grochowem od lat są przyzwyczajane do segregacji odpadów. Szkoła współpracuje z firmą WIBO, zbierając opakowania Pet. Zarobione pieniążki przeznaczono na dofinansowanie wycieczek do Wieliczki i Krakowa.  Najaktywniejsi zbieracze zostali wyróżnieni i otrzymali drobne upominki. Pierwsze miejsce zdobyła Angelika Furdyna z wynikiem 155 kg makulatury, druga była Ewa Drzymała – 103 kg, trzeci – Michał Miłek – 94,5 kg. Na kolejnych miejscach znaleźli się Natalia Trela – 58 kg, Monika Furdyna – 46, 4 kg. Wyniki klasowe są następujące: najlepsza była klasa IV z wynikiem 20,73 kg/osobę; druga klasa III – 16,7 kg/osobę; trzecia klasa0” – 13,8 kg/osobę.

Nad przebiegiem akcji czuwała pani Krystyna Śręba. Dyrektor szkoły Małgorzata Wieczerzak pogratulowała uczniom mądrego podejścia do sprawy segregowania odpadów oraz wtórnego wykorzystania surowców.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »