Start
Gry komputerowe dobre dla dzieci Drukuj Email
Wpisał: AdminK   
03.11.2007.
Dzieci powinny grać na komputerze, bo gry je rozwijają - przekonują wbrew obiegowej opinii szkoccy naukowcy. Jednak zaraz dodają, że nie wszystkie gry są dobre. Najmłodsi powinni ograniczyć się do gier pamięciowych, wszelkiego rodzaju puzzli czy gier logicznych.

Uczniowie ze szkockiej szkoły podstawowej w Dundee zostali poddani eksperymentowi. Część z nich codziennie po lekcjach przez dwadzieścia minut grała w grę, w której trzeba rozwiązywać różnego rodzaju zagadki i wykazać się logicznym myśleniem.

Grali regularnie przez 10 tygodni. Potem w klasie przeprowadzono test. Okazało się, że gracze uzyskali wyniki o kilkadziesiąt procent lepsze od uczniów niegrających. Szkoccy naukowcy są przekonani, że określone gry komputerowe wyrabiają w dzieciach lepszą koncentrację i pomagają w szybszym rozwiązywaniu zadań - informuje brytyjski "Daily Mail".

Nie dotyczy to brutalnych strzelanek, w których trzeba położyć pokotem jak największą ilość przeciwników. Wszelkie gry logiczne są jednak gorąco polecane.

Przemysław Średziński, dziennik.pl

 

źródło: portal interklasa

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »