Start
Dla zdrowia i przygody! Drukuj Email
Wpisał: AdminK   
28.12.2007.

Najprostszy sposób na zdrowie dziecka? Codzienna dawka ruchu na świeżym powietrzu! Jak możemy zapewnić naszym pociechom odpowiednią porcję zdrowej aktywności fizycznej, a przy okazji pozwolić przeżyć sportową przygodę? Szansę na to daje udział w Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku.


Zdrowy styl życia od najmłodszych lat...

Tym, co w głównej mierze wpływa na zachowanie zdrowia człowieka, jest styl życia. Decyduje on o naszym zdrowiu aż w 50%1. Dlatego tak ważne jest kształtowanie prozdrowotnego stylu życia, opartego już od najmłodszych lat na aktywności fizycznej. Pozytywny wpływ ruchu na rozwój dzieci w wieku 4-15 lat dostrzega aż siedem na dziesięć matek. Mimo to zaledwie co czwarte dziecko w tym wieku uczęszcza na zorganizowane zajęcia sportowe2.

„Wiele osób uważa, że jeśli dziecko codziennie trochę pobiega po domu, to jest to wystarczające dla jego prawidłowego rozwoju. W rzeczywistości jednak dzieci mają mniej ruchu niż potrzebują" - mówi Tomasz Frołowicz, ekspert ds. wychowania fizycznego, dr hab., prof. Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. I dodaje: „Jeśli nasza pociecha ma spędzić czas aktywnie - musi czerpać z tego przyjemność. Dzieci lubią zabawy z rówieśnikami i dlatego tak popularna wśród nich jest np. piłka nożna. Piłka to nie tylko zdrowy ruch, ale także sposób na wspieranie rozwoju  osobowości dziecka i uczenie go współdziałania w grupie."

Również Leo Beenhakker, honorowy patron Turnieju, zwraca uwagę na fakt, że dziecko powinno cieszyć się uprawianym sportem: „Grasz w piłkę, jeśli sprawia Ci to przyjemność."

... a zwycięzcy Turnieju zwiedzają świat!

Zachęcajmy dzieci do sportu! Mogą zacząć od gry w piłkę na podwórku, by następnie spróbować swych sił w dziecięcym turnieju piłkarskim. Dziewczynki i chłopcy, uczestniczący w VII Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku, przekonali się, że warto! Dwie zwycięskie drużyny Turnieju - dziewczynek z lubuskiego i chłopców z Dolnego Śląska - już 24 listopada wyjadą do Hiszpanii spełnić swoje piłkarskie marzenia. Na słynnym stadionie Camp Nou
w Barcelonie pokibicują grze swoich idoli z FC Barcelona. Co więcej - sami rozegrają towarzyskie spotkanie z hiszpańskimi rówieśnikami! Odkryją też tajemnice magicznej Barcelony spacerując ulicami, zwiedzając słynną bazylikę Sagrada Famila, próbując katalońskich przysmaków oraz podziwiając panoramę miasta ze wzgórza Montjuic.

Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku przeznaczony jest dla dziewcząt
i chłopców w wieku do 10 lat. W roku 2007 wzięło w nim udział ponad 16 tys. dziewczynek i chłopców
z całej Polski. Patronat honorowy nad rozgrywkami objęli: Leo Beenhakker - trener Reprezentacji Polski, FIFA - Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej oraz Ministerstwo Sportu i Minister Edukacji Narodowej. Twarzą Turnieju jest Jakub Błaszczykowski - jeden z najlepszych polskich pomocników, powoływany na najważniejsze mecze Reprezentacji Polski. Hymn Turnieju napisał Mezo, jeden z najbardziej znanych wykonawców polskiej sceny hip-hop. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym - Tymbark. Patronami medialnymi Turnieju są RMF Maxxx, Piłka Nożna, HUGO, interia.pl, interklasa.pl, wychowaniefizyczne.pl. Więcej informacji o Turnieju na stronie
http://www.zpodworkanastadion.pl/.

Dodatkowych informacji udzielają:

Sławomir Czajkowski,
Network PR
e-mail:
olga.janaszek@network-pr.pl,
tel. (0-22) 867-28-90, wew. 16

Ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej,
Koordynator Turnieju - Tomasz Zabielski
e-mail:
tomasz.zabielski@pzpn.pl,
tel. (0-22) 621-07-03

 źródło-portal interklasa
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »