Start
Konkurs „My na WF ćwiczymy inaczej”. Drukuj Email
Wpisał: AdminK   
28.12.2007.
Realizowany jest w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego Aktywna Szkoła. Głównym celem działania popularyzacja sportu i rekreacji, a w szczególności nowoczesnych form aktywności ruchowej wśród dzieci, młodzieży, nauczycieli i dorosłych.

Do rywalizacji, podobnie jak do programu, mogą przystąpić szkoły z całej Polski. Pierwsza edycja trwa od 1 września 2007 do 30 kwietnia 2008. Nagrodami w konkursie są m.in. obozy sportowe, wyjazdy wypoczynkowe i nagrody rzeczowe w postaci sprzętu rekreacyjno-sportowego, wręczane podczas imprezy finałowej zorganizowanej w zwycięskiej szkole.

Przypomnijmy, że program „Aktywna Szkoła” realizowany przez fundację Aktywni, ma na celu wprowadzenie do szkół nowoczesnych form gimnastyki, jako alternatywnych programów realizacji zajęć wychowania fizycznego i sportu szkolnego. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych
i ponadpodstawowych ze szczególnym uwzględnieniem dzieci otyłych, niepełnosprawnych, a także nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów, rehabilitantów, również rodziców i opiekunów uczniów.

Aktywna Szkoła opiera się w głównej mierze na ćwiczeniach z wykorzystaniem najnowszych form aktywności ruchowej - Nordic Walking i Gymstick. Obie dyscypliny zostały wymyślone przez naukowców z Instytutu Sportu w Finlandii, a w ich tworzeniu brali udział naukowcy z różnych dziedzin: trenerzy, biochemicy, lekarze, rehabilitanci.

Do konkursu mogą przystąpić wszystkie szkoły oraz nauczyciele wychowania fizycznego, którzy chcą wprowadzić do swoich zajęć nowoczesne formy aktywności ruchowej. W pierwszym etapie nauczyciele wychowania fizycznego biorą udział w szkoleniach Nordic Walking i Gymstick. Dwudniowy kurs obejmuje zajęcia praktyczne i teoretyczne. Po ukończeniu szkolenia nauczyciele uzyskują certyfikat Ośrodka Usług Pedagogicznych i Socjalnych Związku Nauczycielstwa Polskiego ułatwiający nauczycielom zdobycie kolejnego stopnia zawodowego. Jednocześnie otrzymują certyfikaty Nordic Walking Polska, Gymstick Polska, pozwalające na prowadzenie zajęć nie tylko w szkole z dziećmi i młodzieżą, ale również w klubach, ośrodkach sportowych, także z osobami dorosłymi.

Patronat nad programem objęli m.in.: Minister Edukacji Narodowej, Polski Komitet Olimpijski, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Państwowy Zakład Higieny oraz Fundacja na Rzecz Kobiet
„Ja Kobieta”. Patronat medialny: Życie Warszawy, Głos Nauczycielski i portal Interklasa.

Więcej informacji o programie Aktywna Szkoła można znaleźć na stronach internetowych: http://www.aktywni.info/.

 

żródło-portal interklasa

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »