Start
Mikołajkowa akcja pod hasłem "Podzielmy się sercem" Drukuj Email
Wpisał: AdminK   
29.12.2007.

ImageW Szkole Podstawowej  w Tuszowie Narodowym z filią w Grochowem została przeprowadzona mikołajkowa akcja zbiórki artykułów papierniczych, słodyczy i środków czystości dla podopiecznych Domu Dziecka w Skopaniu.  Przebiegała pod hasłem: „Podzielmy się sercem”.  Pomysł zrodził się w związku z atmosferą zbliżających się świąt, spotkań rodzinnych. Uczniowie mieli okazję zastanowić się nad tym, że nawet jeśli nie mają zbyt wiele, to i tak są szczęśliwi, żyjąc wśród kochających najbliższych.

 Dzieci z domów dziecka tego dobra nie mają. 13 grudnia dary zostały im dostarczone. Dyrektor szkoły oraz organizatorzy: Danuta Ruła, Agata Zielińska wraz z przedstawicielami samorządu uczniowskiego pojechali do Skopania, by osobiście przekazać upominek oraz złożyć świąteczne życzenia. Podopieczni Domu Dziecka w Skopaniu serdecznie podziękowali za paczki, wręczając własnoręcznie wykonaną kartkę świąteczną.

Akcja charytatywna, kolejna już przeprowadzona w naszej szkole, spotkała się z dużym zainteresowaniem dzieci i rodziców. Istotą takich przedsięwzięć jest uwrażliwianie na potrzeby drugiego człowieka oraz wychowanie w poczuciu potrzeby działania na rzecz społeczeństwa. Dzięki akcjom o tym charakterze uczniowie tuszowskiej podstawówki są wrażliwi i potrafią dzielić się z innymi.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »