Start
Narciarski sukces sportowy Drukuj Email
Wpisał: AdminK   
16.03.2008.

Image

W czwartek, 6 marca w Krynicy na Słotwinach w pełnym słońcu odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkolnego Związku Sportowego w narciarstwie zjazdowym.Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuszowie Narodowym z Filią w Grochowem po raz pierwszy w historii szkoły i sportu mieleckiego wzięli udział w tych zawodach odnosząc ogromny sukces. Każdy z uczestników musiał raz pokonać trasę przejazdu o średnim poziomie trudności.

  Szkołę z Tuszowa Narodowego reprezentowała drużyna chłopców w składzie: Piotr Furdyna, Piotr Głowienka – uczniowie klasy VI oraz Miłosz Duszkiewicz – uczeń klasy V, którzy zajęli  w klasyfikacji szkół podstawowych II miejsce. Opiekunem drużyny była Małgorzata Pierzchała.

I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr3 w Mielcu a III miejsce SP w Borowej. W kategorii chłopców szkół podstawowych I miejsce zajął uczeń z SP nr3, II miejsce Piotr Furdyna, III miejsce Piotr Głowienka, VIII miejsce Miłosz Duszkiewicz – uczniowie SP w Tuszowie Narodowym. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Oprócz mieleckich szkół podstawowych, SP w Tuszowie Narodowym z Filią w Grochowem i SP w Borowej w zawodach wzięły udział gimnazja nr1, 2,3 i 4 w Mielcu oraz drużyna z Gimnazjum w Borowej. W przepięknej, słonecznej pogodzie wystartowało 47 zawodników z Mielca i okolic. Dzieci i młodzież wraz z opiekunami wspaniale spędzili czas najpierw podczas zawodów, dopingując a później podczas dowolnej jazdy, świetnie się bawiąc. Gratulujemy zwycięzcom i miłośnikom białego szaleństwa i życzymy dalszych sukcesów.

Image
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »