Start
Reprezentanci gminy Tuszów Narodowy podczas XI Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej w Krakowie w dni Drukuj Email
Wpisał: AdminK   
26.04.2008.

Reprezentanci gminy Tuszów Narodowy podczas XI Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej w Krakowie w dniach 12-13 kwietnia br. W Giełdzie odbywającej się na terenie Uniwersytetu Rolniczego w budynku Wydziału Leśnego udział wzięło kilkudziesięciu wystawców organizacji turystyki wiejskiej, urzędów gmin, powiatów oraz twórców ludowych. Poza najliczniej reprezentowaną Małopolską, swoje oferty reprezentowali: Pomorze, Kujawy, Śląsk goście z Ukrainy i Słowacji oraz Podkarpacie reprezentowane przez powiat mielecki. Wśród reprezentantów powiatu mielckiego ; Europejskie Stowarzyszenie Kobiet „Nasze Grochowe II” z Grochowego II – gmina Tuszów Narodowy, gospodarstwa agroturystyczne „Leśny Dwór” Zofii Dusberger z Grochowego II oraz „Lotnia” państwa  Leszka i Anny Wójcickich z Górek, Góreckie Stowarzyszenie „Viktoria”  – gmina Borowa, Stowarzyszenie Kobiet „Osada” z Otałęzy- gmina Czermin, , Agnieszka Dernoga dyrektor Wydziału Funduszy, Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Mielcu, przedstawiciele Powiatowego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Mielcu z kierownik Elżbietą Lejko oraz Kapela i ZPiT „Grochowiacy” Wiejskiego Domu Kultury i Rekreacji w Grochowem z dyrektor Mariolą Pelic.


Na Giełdzie  można było zapoznać się z ofertą agroturystyczną, dokonać rezerwacji, uzgodnić warunki pobytu, spędzić miło czas degustując potrawy regionalne oraz oglądając występy artystyczne zespołów folklorystycznych. Wśród zespołów „Grochowiacy” , których koncerty stanowiły oprawę artystyczną wszystkich najważniejszych punktów programu giełdy. Występy  „Grochowiaków” spodobały się, od trzech lat co roku uświetniają kolejne Małopolskie Giełdy Agroturystyczne organizowane  głównie przez Małopolskie Stowarzyszenie Doradztwa Rolniczego  z/s  w Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zapraszani przez doktora Stanisława Legutko przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Giełdy, który sfinansował dwudniowy pobyt Kapeli i młodzieżowego Zespołu w Krakowie.

Głównym sponsorem, który zadbał by odwiedzający Giełdę Agroturystyczną w Krakowie mieli okazję poznać walory powiatu mieleckiego był Starosta Powiatu Andrzej Chrabąszcz oraz Powiatowy Ośrodek Doradztwa Rolniczego, który finansował prezentacje stoiska wystawienniczego w ramach programu „Leader +” Lokalnej Grupy Działania „Prowent” w Mielcu.

Po raz   pierwszy w historii  powiat mielecki prezentował walory turystyczne regionu podczas małopolskiej giełdy, postrzegany bardzo dobrze zarówno przez odwiedzających giełdę jak i samych organizatorów a przekazany list pochwalny na ręce Starosty mieleckiego, zdobyte nagrody oraz dyplomy uznania, przyznane przez organizatorów w konkursach giełdy, świadczą o odniesionym sukcesie. I miejsce za oryginalną aranżację stoiska wystawienniczego oraz I miejsce za doskonały smak potraw z produktów zbożowych. 
Uroczyste otwarcie lądowiska w Tuszowie Narodowym
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »