Start
„Słowik Wiosny 2008” Drukuj Email
Wpisał: AdminK   
11.05.2008.
 

Image25 kwietnia już po raz trzeci w Szkole Podstawowej w Tuszowie Narodowym odbył się Gminny Festiwal Piosenki Przyrodniczej. W tym roku młode talenty muzyczne walczyły o tytuł Słowika Wiosny 2008. Honorowy patronat nad imprezą objęło po raz pierwszy Nadleśnictwo Mielec. Festiwal uroczyście otworzyła dyrektor szkoły Małgorzata Wieczerzak. Serdecznie powitała uczniów klas I – III wraz z opiekunami ze szkół podstawowych z terenu gminy oraz zaproszonych gości: Panią Agnieszkę Kramarz - nauczycielkę Szkoły Muzycznej w Mielcu, Pana Andrzeja Fudali – fundatora nagród, Pana Stanisława Małeckiego reprezentującego Koło łowieckie PONOWA – fundatora nagród, Pana Eryka Maziarskiego – przedstawiciela Nadleśnictwa Mielec, który wraz z Panią Grażyną Zalewską – Vizauer, nauczycielką organizował imprezę. Nadleśnictwo Mielec również ufundowało nagrody. Wśród gości była też Pani Jadwiga Trela – przedstawiciel rodziców i zarazem osoba czynnie zaangażowana w organizację festiwalu.

Jury konkursowemu, w skład którego weszli zaproszeni goście, przewodniczył Pan Andrzej Kramarz. Wśród 45 wzorowo przygotowanych wykonawców odkryto nowy talent muzyczny i przyznano nagrodę główną – honorowy tytuł Izabeli Gałce z klasy II Szkoły Podstawowej w Borkach Nizińskich (opiekun – Pani Renata Drzymała). Przyznano również nagrody w kategorii solistów Patrycji Świerczek z klasy I ze szkoły w Tuszowie, Radosławowi Hyjkowi z klasy II filii w Grochowem, Klaudii Rokoszak z klasy III szkoły w Borkach Nizińskich, Wiktorii Tabor z klasy III filii w Grochowem. W kategorii duety nagrodzeni zostali: Szymon Drzymała i Oskar Tyniec – klasa II sp w Tuszowie, Natalia Trela i Diana Graniczka – klasa I sp w Tuszowie oraz Wiktoria Tabor i Patrycja Smykla – klasa III filii w Grochowem. Wyróżnienia otrzymały duety: Żaneta Woskowicz i Angelika Furdyna z klasy III sp w Tuszowie, Andrea Kardyś i Alicja Pszeniczna z klasy II filii w Grochowem, Wiktoria Burek i Daria Mamcarz z klasy III sp w Borkach Nizińskich. Jury przyznało też wyróżnienia specjalne za przekazywaną treść. Otrzymali je Wojtek Stachów i Maciek Wójcik z klasy I sp w Tuszowie Narodowym.Image

Dzięki dużemu zaangażowaniu sponsorów wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne upominki, a zwycięzcy i wyróżnieni cenne nagrody. Wrażeń było wiele. Zarówno artyści jak i  rodzice a także nauczyciele bardzo przeżywali występy. Profesjonalna i obiektywna komisja konkursowa zapewniła wszystkim dodatkowa dawkę emocji.

Dyrektor szkoły, serdecznie dziękując wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie festiwalu, wyraziła nadzieję, iż tak dobrze odbywająca się impreza wejdzie na stałe do kalendarza szkolnego w Tuszowie Narodowym.

Zmieniony ( 11.05.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »