Start
Konkurs "Mistrz Kibicowania" Drukuj Email
Wpisał: AdminK   
25.05.2008.

Fundacja "Maraton Warszawski" ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w piątej edycji konkursu „Mistrz Kibicowania” organizowanej w ramach ogólnopolskiej akcji Szkoła z Klasą Na Sportowo. Tegoroczny konkurs odbędzie się pod hasłem „Bieg Historii”. Konkurs jest skierowany do szkół podstawowych i gimnazjów. Akcji  patronuje Cadbury Wedel.

Konkurs ma na celu:
- promowanie aktywnego udziału młodzieży szkolnej w imprezach sportowych,
- tworzenie warunków dla rozwijania kreatywności dzieci,
- naukę rozumienia i selekcjonowania faktów historycznych,
- zainteresowanie młodzieży historią poprzez zabawę,
- propagowanie postaw prosportowych,
- naukę kultury kibicowania.
Idea konkursu polega na przygotowaniu przez każdą ze szkół prezentacji jednego roku z okresu 1979-2008. Dlaczego właśnie ten okres? Są to lata kolejnych edycji Maratonu Warszawskiego – najstarszego maratonu w Polsce.
Pierwsza część będzie miała charakter wystawy plansz prezentujących najbardziej charakterystyczne wydarzenia kolejnych lat oraz, na ich tle, historię Maratonu Warszawskiego. Wystawa będzie się mieścić w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego w dn. 22-28 września.
Druga część będzie polegała na zorganizowaniu punktu kibicowania na trasie jubileuszowego  30. Flora Maratonu Warszawskiego (28 września 2008). Szkoły oprócz prezentacji elementów charakterystycznych dla opracowywanego roku będą musiały wykazać się kreatywnością w zakresie aktywnego, sportowego dopingu dla uczestników maratonu.
Na 42 km warszawskich ulic, 30 szkół biorących udział w finale akcji, w niepowtarzalny sposób odtworzy 30 lat polskiej historii.Zwycięska szkoła otrzyma nagrodę finansową w wysokości 3 tys. złotych, drugie miejsce zostanie nagrodzone kwotą 2 tys. złotych, a trzecie – 1 tys. złotych. Opiekun zwycięskiej szkoły otrzyma nagrodę w postaci cyfrowego aparatu fotograficznego firmy Olympus. Wszystkie dzieci zostaną nagrodzone paczkami słodyczy od Cadbury Wedel. Na przygotowanie prezentacji każda szkoła otrzyma od organizatora 400 zł. Nauczyciel koordynujący projekt otrzyma 300 zł.
Aby zgłosić się do konkursu należy:
wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej
www.maratonwarszawski.com
i przygotować odpowiedź na pytanie: Dlaczego właśnie Wasza szkoła powinna wziąć udział w finale konkursu „Bieg Historii”? W uzasadnieniu powinny być zawarte informacje o szkole, jej dokonaniach i ambicjach.

Zgłoszenia można nadsyłać do 31  maja. Do konkursu  zakwalifikowanych zostanie 30 szkół.
Uczestnicy akcji zostaną ponadto zaproszeni do udziału w otwartych biegach dziecięcych oraz w biegu charytatywnym Herbalife Run.


Więcej informacji na temat konkursu  można znaleźć na  www.maratonwarszawski.com
W razie pytań prosimy kontaktować się z koordynatorami konkursu pod adresem
e-mail:
bieghistorii@maratonwarszawski.com
oraz numerem telefonu: (0-22) 353-85-24 w poniedziałki, środy i piątki w godz. 10:00-13:00.

źródło www.szkolazklasa.pl

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »