Start
ŚWIĘTO SZKOŁY Drukuj Email
Wpisał: AdminK   
12.06.2008.

Image20 maja każdego roku przypada rocznica urodzin rodaka tuszowskiej ziemi, generała Władysława Sikorskiego. W bieżącym roku minęło 127 lat od dnia urodzin patrona szkoły podstawowej. Z tej okazji odbyła się uroczystość, która obejmowała Mszę Świętą, złożenie kwiatów przed pomnikiem generała, część artystyczną w wykonaniu uczniów szkoły oraz obejrzenie wystawy prac uczniów z terenu gminy biorących udział w konkursie fotograficznym ph. „Uroki przyrodnicze Gminy Tuszów Narodowy”. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Wójt Gminy pan Andrzej Kałuża, Sekretarz Gminy pani Małgorzata Kluzik, Skarbnik Gminy pan Stanisław Światowiec, Dyrektor Gimnazjum w Tuszowie Narodowym pani Stanisława Kardyś, Poczet Sztandarowy Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego im. gen. W. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym, Poczet Sztandarowy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym a także Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół im. gen. W. Sikorskiego w Rudniku nad Sanem. Zebrani byli zachwyceni występami najmłodszych uczniów szkoły podstawowej przygotowanymi przez panie Grażynę Zalewską – Vizauer, Renatę Kotulę i Lucynę Maziarz. Dekoracje przygotowały panie Renata Hyjek i Danuta Ruła.

 

Podczas uroczystości nastąpiło oficjalne podsumowanie Gminnego Konkursu Wiedzy o gen. Wł. Sikorskim, który już od wielu lat jest wpisany w obchody kolejnych rocznic urodzin patrona naszej szkoły. Uczniowie szkół podstawowych prezentowali swoją ogromną wiedzę najpierw w etapie szkolnym, a następnie gminnym, który odbył się 13 maja.

Laureatami konkursu zostali: Michał Górski, Iga Zielińska, Patrycja Furdyna, Beata Hyjek, Damian Górski, Monika Furdyna i Monika Łącz (wszyscy są uczniami SP Tuszów Narodowy). Wyróżnienia natomiast otrzymali: Natalia Konefał i Klaudia Łącz (SP Czajkowa) oraz Magdalena Maziarz (SP Tuszów). Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Małgorzata Tyniec.

Z okazji urodzin generała co roku organizowane są biegi uliczne, w których uczestniczą uczniowie szkół z terenu gminy. Głównym organizatorem jest szkoła podstawowa, która reprezentuje Pani Małgorzata Pierzchała, nagrody funduje Wójt Gminy Tuszów Narodowy. W tym roku impreza sportowa odbyła się 16 maja i wzięły w niej udział wszystkie szkoły. Wyniki indywidualne naszych uczniów przedstawiają się następująco:

w kategorii klas IV: Kamil Kozak – 2. miejsce, Albert Rado – 5 miejsce;

w kategorii klas V: Mateusz Pieróg – 1. miejsce, Kamil Kardyś – 3. miejsce;

w kategorii klas VI: Beata Hyjek – 2 miejsce, Adrian Hyjek – 4. miejsce, Krzysztof Furdyna – 5. miejsce, Paweł Dudzik – 6. miejsce.

Wyniki grupowe:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Maliniu z Filią w Ławnicy,

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Tuszowie Narodowym z Filią w Grochowem,

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Czajkowej z Filią w Dębiakach.

W czasie obliczania punktacji artyści ze Szkoły Podstawowej w Tuszowie Narodowym zaprezentowali swoje umiejętności. Były to pokazy taneczne w wykonaniu dziewcząt z „zerówki”, klasy I oraz zespołu z klas IV-VI.

Organizatorzy dziękują nauczycielom i policji oraz pani pielęgniarce za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu biegów, uczniom za sportową postawę i miłą atmosferę.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »