Start
Nagrody rozdane Drukuj Email
Wpisał: AdminK   
13.06.2008.
 Rozstrzygnięto powiatowy konkurs historyczny „Nasze Korzenie” zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Towarzystwo Społeczno Kulturalne im. Gen. Sikorskiego. Dzięki tej inicjatywie pozyskano kolejne informacje związane z historią gminy Tuszów Narodowy, które zasilą zbiory kartoteki o regionie.

W konkursie, który przeprowadzono pod patronatem starosty powiatu mieleckiego, swoje prace zaprezentowało 30 uczestników. Jury w składzie Renata Lasek, Anna Duszkiewicz,  Małgorzata Tyniec po wnikliwym zapoznaniu się z pracami najlepszym przyznała nagrody oraz wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych. Wśród dorosłych nagrody z rąk starosty Andrzeja Chrabąszcza i prezesa TSK Jerzego Rzepki odebrali: Anna Hyjek z Sarnowa, Stanisław Maksoń z Mielca i Tomasz Pycior z Trzciany. Wyróżniono  Natalię Matkowską z Sarnowa, Teresę Plutę z Malinia, Katarzynę Witek z Malinia, Beatę Mazur z Jaślan. Spośród gimnazjalistów najlepsze prace przesłali uczniowie: Andrzej Sowa,  Joanna Gruszecka, Adam Paterak, a także Karolina Pogoda, Marzena Jung, Paulina Hałoń, Klaudia Krempa i Klaudia Konefał. Nagrodzono również wypracowania uczniów szkól podstawowych  Pauliny Kłusek z Czajkowej i Ewy Drzymały uczennicy klasy IV naszej szkoły.

 Starosta Chrabąszcz podkreślał znaczenie inicjatyw związanych z ochroną dziedzictwa historyczno-kulturowego, które biorą początek w tuszowskiej bibliotece i są wspierane przez TSK im. gen. W. Sikorskiego. Odwołał się do znaczenia motta z wiersza Adama Asnyka „Nie depczcie przeszłości ołtarzy, choć macie sami doskonalsze wznieść”, które są wciąż aktualne i były myślą przewodnią konkursu. 

 źródło: strona internetowa gminy
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »