Start
LAUREACI KONKURSÓW KURATORYJNYCH Drukuj Email
Wpisał: AdminK   
29.03.2010.
Image„Dziękuję za wyróżniającą pracę ze zdolnymi dziećmi, co nobilituje Waszą szkołę. Życzę konsekwencji, nieustającej motywacji do pracy oraz kolejnych, równie spektakularnych osiągnięć”

Są to słowa Podkarpackiego Kuratora Oświaty skierowane do dyrektora i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Tuszowie Narodowym z Filią w Grochowem podczas podsumowania tegorocznych konkursów interdyscyplinarnych.

23 marca 2010 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów laureatom tychże konkursów ze szkół podstawowych.

Szkoła Podstawowa im. gen. W. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym z Filią w Grochowem ma w tym zakresie wspaniałą tradycję. Od kilku lat uczniowie zdobywają tytuł laureata wojewódzkiego etapu konkursu. W bieżącym roku szkolnym szczególnym powodem do dumy jest doprowadzenie aż dwojga uczniów do zdobycia najwyższej nagrody. Dzięki współpracy rodziców i nauczycieli Katarzyna Wójcik jest laureatką konkursu humanistycznego i finalistką konkursu matematyczno – przyrodniczego, natomiast Kamil Kozak zdobył tytuł laureata konkursu matematyczno – przyrodniczego.

Sukces ten jest wynikiem dużego wysiłku włożonego w wychowanie dzieci a także samozaparcia i dyscypliny w poszerzaniu i utrwalaniu wiadomości. Zarówno Kasia, jak i Kamil są uczniami klasy szóstej. Ich osiągnięcia to efekt pracy nauczycieli, a w ostatnich latach szczególnie Małgorzaty Forczek, Małgorzaty Wieczerzak, Małgorzaty Tyniec i Krystyny Śręby . Pierwsze szkolne szlify zdobywali oni pod okiem pani Grażyny Zalewskiej – Vizauer.

Podczas gali zwrócono uwagę na fakt, że finałowe testy konkursowe były bardzo trudne, a rozkład wyników świadczy o wysokim poziomie uczniów biorących udział w III etapie konkursu. Dodatkową atrakcję stanowiły występy par tanecznych, które zaprezentowały przepiękne tańce towarzyskie. Widzowie mogli podziwiać rówieśników, którzy w rozmaitych dziedzinach rozwijają swoje pasje.

Należy również zaznaczyć, że w tym roku szkolnym konkurs przebiegał w trzech etapach, szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Wszystko to dowodzi, że w tuszowskiej podstawówce każde zdolne dziecko znajdzie warunki, by odkryć i rozwinąć swoje zdolności, czego efektem są liczne sukcesy potwierdzające skuteczną pracę.

Uczestnictwo w konkursach kuratoryjnych jest grą wartą świeczki, ponieważ laureaci są zwolnieni z obowiązku pisania sprawdzianu końcowego i otrzymują zaświadczenie z maksymalną liczbą punktów. Kasia i Kamil będą mogli spokojnie odpoczywać 8 kwietnia, w czasie gdy szóstoklasiści zmierzą się z pierwszym poważnym egzaminem w swoim życiu. Serdecznie im gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »