Start
Konkurs recytatorski ph. „Piękno zimowego lasu”. Drukuj Email
Wpisał: AdminK   
02.03.2010.

Image12 lutego 2010 r. w Szkole Podstawowej im. gen. W. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym z Filią w Grochowem odbył się gminny konkurs recytatorski ph. „Piękno zimowego lasu”. Inicjatorkami i organizatorkami imprezy były nauczycielki Grażyna Zalewska – Vizauer i Renata Kotula. Przeprowadzenie imprezy było możliwe dzięki współpracy z firmami i instytucjami dbającymi o przyrodę, a szczególnie o polskie lasy.
Sponsorzy to Firma Fudkop A. K. Fudali z Malinia, Koło Łowieckie Ponowa z Chorzelowa oraz Nadleśnictwo Mielec. To już kolejne wydarzenie w szkole w Tuszowie z aktywnym udziałem tych instytucji.
Celem tegorocznego konkursu było rozbudzenie w dzieciach zainteresowania przyrodą, szczególnie zimową porą, zwrócenie uwagi na zachowania ekologiczne oraz kształcenie pięknej dykcji i interpretacji poezji.
W szkole w Tuszowie dzień ten był bardzo świąteczny. Przybyłych uczniów wraz z opiekunami serdecznie przywitała dyrektor szkoły Małgorzata Wieczerzak. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem prezentowały wiersze o tematyce zimowej z uwzględnieniem jej obecności w lesie. Były teksty o roślinności, pomocy zwierzątkom, pięknie drzew pokrytych białym puchem. Publiczność z zachwytem reagowała na poszczególne występy. Jednak najważniejsze było to, jak prezentacje oceni komisja konkursowa. Tworzyli ją profesjonaliści: Magdalena Kruger – instruktorka z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, Edward Guziakiewicz – poeta, pisarz, dziennikarz oraz Maria Zuch - pracownik Nadleśnictwa Mielec. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół w Borkach Nizińskich, Czajkowej, Filii w Grochowem i z Tuszowa Narodowego.

Nagrody zdobyli:
 • Patryk Rokoszak (komisja wzięła pod uwagę interpretację utworu), SP Borki Nizińskie
 • Agnieszka Trela (szczególnie za piękną dykcję), SP Tuszów N.
 • Katarzyna Chruściel, Filia Grochowe
 • Filip Wołowiec, SP Tuszów
 • Michał Głowa, SP Tuszów
 • Katarzyna Burghardt, SP Borki Nizińskie
 • Jakub Ciemięga, Filia Grochowe
 • Michał Wieczerzak, SP Tuszów
 • Sebastian Smykla, Filia Grochowe
 • Anna Ciemięga, Filia Grochowe
Nagrody specjalne Nadleśnictwa Mielec przyznała pani Maria Zuch reprezentująca instytucję podczas imprezy. Zdobyli je:
 • Sebastian Smykla za dobór repertuaru,
 • Katarzyna Chruściel za prezentację utworu.
Wyróżnienia przypadły uczniom: Karolinie Dul z SP Borki Nizińskie, Adrianowi Paluch – SP Borki Nizińskie , Julii Maziarz – Filia w Grochowem, Amelii Drzymale – SP Tuszów, Natalii Wójcik – SP Tuszów, Karolinie Stali – SP Czajkowa, Weronice Mróz – SP Tuszów, Maciejowi Wójcikowi – SP Tuszów, Agacie Miłoś – SP Borki Nizińskie oraz Weronice Krasoń z SP Tuszów.
Dyrektor szkoły i organizatorzy dziękują sponsorom za życzliwe i szczere włączenie się w lokalne przedsięwzięcie kształtujące nawyki proekologiczne wśród najmłodszego pokolenia. Oprócz satysfakcji z udziału w konkursie spontaniczną dziecięcą radość wywołały wśród uczestników ufundowane przez sponsorów atrakcyjne nagrody oraz poczęstunek. Organizatorzy serdecznie dziękują nauczycielkom z terenu gminy, które przygotowały dzieci do konkursu. Recytacje zostały wykonane na wysokim poziomie artystycznym. W planach są kolejne edycje konkursu, a już dziś informujemy, że w kwietniu w tuszowskiej podstawówce odbędzie się cykliczny już festiwal o tytuł „Słowika wiosny”. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci z terenu gminy z klas I-III. Szczegóły znajdą się na informacjach, które zostaną wysłane do szkół. 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »