Start
Wakacje z Bogiem Drukuj Email
Wpisał: Małgorzata Forczek   
30.08.2011.
ImageW czasie mijających wakacji wśród ofert dla dzieci znalazł się niesłychanie atrakcyjny wyjazd. Pomysłodawcą i organizatorem była Parafia pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Tuszowie Narodowym. Ksiądz katecheta Jerzy Skimina postanowił zorganizować „Wakacje z Bogiem” w Janowie Lubelskim. Pierwszy wyjazd miał miejsce tuż po zakończeniu roku szkolnego i trwał 6 dni. Wzięli w nim udział dzieci i młodzież z terenu gminy Tuszów Narodowy. Drugi „turnus” odbył się w sierpniu i uczestniczyły w nim młodsze dzieci z Tuszowa i Grochowego.

Obydwie grupy odpoczywały czynnie, zwiedzając okolice Janowa Lubelskiego na rowerach. W programie znalazły się między innymi: położony w malowniczej części lasów janowskich Kruczek z kaplicą św. Antoniego, kościół w Momotach ozdobiony przepięknymi rzeźbami wykonanymi przez jednego z proboszczów, ostoja konia biłgorajskiego, Porytowe Wzgórze, bagna i torfowiska polodowcowe Imielty Ług, muzeum przyrodnicze przy leśnictwie Janów Lubelski, muzeum kolejki wąskotorowej, basen, zoo w Zamościu. Jedną z niepowtarzalnych atrakcji było zwiedzanie lasów janowskich terenowym samochodem oraz przejście przez torfowisko, co przysporzyło nie lada radości wszystkim uczestnikom. Noclegi zapewniła Parafia przy Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Różańcowej w Janowie Lubelskim. Ksiądz Proboszcz oprowadził tuszowskich turystów po muzeum parafialnym oraz opowiedział historię źródliska z figurą Chrystusa Zmartwychwstałego. Opieką nad dziećmi zajmowali się nieodpłatnie: ks. Jerzy Skimina oraz nauczyciele: Teresa Staśto, Małgorzata Wieczerzak, Stanisław Pelic, Jacek Cyganowski. W czasie drugiego wyjazdu nad bezpieczeństwem i posiłkami czuwała mama ks. Jerzego Pani Elżbieta Skimina. Zorganizowanie „Wakacji z Bogiem” było możliwe dzięki znacznemu dofinansowaniu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuszowie Narodowym. Pomocy materialnej udzielili również: Ksiądz Proboszcz Wiesław Konior, Państwo Elżbieta i Jan Tarapata, Państwo Aneta i Mirosław Głowa, Państwo Zofia i Tadeusz Tarapata, Pan Stanisław Bik, Pan Stefan Babiński, Panowie Robert i Marek Bździkot z Firmy ELROB, Pan Stanisław Wilk z firmy SABOTER, Pan Marek Stachura. Produkty spożywcze podarowali Pan Krzysztof Babula prezes GS Tuszów Narodowy, Państwo Madej z Knapów, osoby prywatne. Podziękowania należą się również Panu Józefowi Świerczkowi sołtysowi Tuszowa Narodowego oraz Panom Józefowi i Łukaszowi Nowakom.

Organizatorzy wyrażają ogromną wdzięczność wszystkim, dzięki którym dzieci i młodzież mieli możliwość przeżyć niezapomniane, wartościowe wakacje.Image

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »