Start
Rodzicu! 1% podatku możesz przekazać dla szkoły Drukuj Email
Wpisał: AdminK   
29.01.2007.
Image  
Nasza szkoła jest zarejestrowana w Stowarzyszeniu „Przyjazna Szkoła”
Rodzicu! Możesz wesprzeć materialnie szkołę poprzez przekazanie 1% podatku na konto 21132000220112218100091607
Za zebrane środki zrealizujemy projekt „Edukacja poprzez sztukę filmową”. Będziemy mieć możliwość zakupu  pakietu edukacyjnych książek o tematyce filmowej, aparatu cyfrowego, kamery, oprogramowania, sprzętu montażowego. Umożliwi nam to  uczestnictwo w wielu konkursach i szkoleniach z zakresu wykorzystania sztuki filmowej do pracy z młodzieżą. Uczniowie będą mieć możliwość  prezentacji wyników swoich prac na stworzonym do tego celu portalu internetowym. Masz wybór. Skorzystaj z niego. Pomóż szkole, do której uczęszcza Twoje dziecko.
Dziękujemy! Uczniowie i Nauczyciele

Drogi Podatniku!

Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła”  (www.ps.org.pl) objęło naszą szkołę programem „1% dla mojej szkoły”.

Jest to szansa zdobycia dużych środków pochodzących ze skarbu państwa na działania polepszające warunki kształcenia naszych dzieci i młodzieży bez konieczności uszczuplania własnego budżetu domowego. Wydane pieniądze zostaną zwrócone przez Urząd Skarbowy w przypadku nadpłaty lub o taką kwotę pomniejszona zostanie należność wobec urzędu  skarbowego w przypadku niedopłaty. Jest to już III edycja akcji.

Wiele szkół, przedszkoli oraz innych placówek oświatowych już dwa lata temu przekonało się jak wielu cennych inicjatyw  jest ona źródłem finansowania. I Ty możesz pomóc przekazując swój 1%! Każda dziś zainwestowana złotówka w edukację może przynieść setki złotych, w postaci kapitału ludzkiego. Program „1% dla mojej szkoły, organizacji” wykorzystuje zapis Ustawy o Pożytku Publicznym
i o Wolontariacie , który umożliwia przekazanie przez osoby fizyczne 1% podatku od dochodu na rzecz organizacji pożytku publicznego – Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła” jest  właśnie taką organizacją.
Dzięki temu mamy więc możliwość zadecydowania o przekazaniu części podatku na bardzo ważny, konkretny cel – edukację naszych dzieci.Jak przekazać 1%?1.     Obliczyć kwotę 1% od podatku należnego.2.  Pobrać druk dowodu wpłaty, na którym należy wpisać w polu „kwota” wartość wynikającą
z obliczonej wartości 1% w PIT.
·          PIT 37 poz. 111 „Kwota 1% zmniejszenia z tytułu wpłaty na rzecz opp.”3.    Druk wpłaty uzupełnić danymi osobowymi i nadanym placówce indywidualnym numerem konta, który należy dopisać w polu „nr rachunku odbiorcy”.Dane osobowe: Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła”, ul. Chopina 4c, 41-400 MysłowiceNR KONTA - 211320002201122181000916074.    Konieczne jest dokonanie wpłaty na poczcie, w banku (na uzupełnionym druku), bądź też przelewem na konto Stowarzyszenia przed złożeniem formularza PIT w Urzędzie Skarbowym.Zgromadzone środki zostaną przekazane w postaci konkretnej pomocy rzeczowej oraz w postaci finansowej, jako dotacja.Dlatego też apelujemy do Was o pomoc i wsparcie w akcji, a także zachęcanie i aktywne działanie wśród społeczności lokalnych w poszukiwaniu darczyńców i  okonywaniu wpłat na rzecz Stowarzyszenia, które na mocy zawartej z daną placówką umowy – gwarantuje udzielenie pomocy.Również i w tym roku nad akcją patronat medialny objął największy portal edukacyjny www.Interkl@sa.pl, wysoko oceniając działania Stowarzyszenia, a samą akcję uznając za godną polecenia innym.*Podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych może, na zasadach i w trybie określonym w przepisach odrębnych, przekazać 1% podatku obliczonego zgodnie z odrębnymi przepisami na rzecz wybranych przez siebie organizacji pożytku publicznego.  

Zmieniony ( 03.03.2007. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »