Start arrow regulamin śwadczeń socjalnych
Święto szkoły Drukuj Email
Wpisał: admin   
25.05.2012.

Image21 maja 2012 r. w Tuszowie Narodowym odbyły się obchody 131. rocznicy urodzin gen. W. Sikorskiego. Równocześnie był to dzień świąteczny dla społeczności naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych z udziałem pocztu sztandarowego szkoły, dzieci, rodziców, nauczycieli, gości oraz mieszkańców Tuszowa Narodowego. Następnie uczestnicy święta przeszli pod pomnik generała, gdzie złożyli kwiaty, oddając hołd wielkiemu rodakowi. Dalsze uroczystości odbyły się na Placu Generała Sikorskiego. Oficjalnego otwarcia patriotycznego święta dokonała Wójt Gminy pan Andrzej Głaz, który powitał przybyłych gości. Następnie głos zabrali goście, podkreślając znaczenie autorytetów i patriotyzmu w życiu każdego Polaka. Kolejnym punktem uroczystości był występ dzieci ze szkoły podstawowej. Myślą przewodnią części artystycznej stały się słowa patrona: „Nie ma mowy o szczęściu bez patriotyzmu”. Młodzi ludzie za poprzez  słowo i pieśń wyrazili głębokie przywiązanie do małej ojczyzny. Część artystyczną przygotowały nauczycielki Małgorzata Forczek, Teresa Staśto, Lucyna Maziarz. Dyrektor szkoły Małgorzata Wieczerzak w swym wystąpieniu zwróciła uwagę na potrzebę autorytetów, dzięki którym patriotyczne wartości są przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Następnie wójt gminy oraz przewodniczący rady wręczyli nagrody i wyróżnienia laureatom gminnego konkursu wiedzy o generale Sikorskim w kategorii szkoły podstawowe. Najlepsi okazali się: Krystian Niedbała z kl. VI, Katarzyna Chruściel z kl. V i Szymon Drzymała z kl. VI. Pani sekretarz gminy Renata Paterak przedstawiła wyniki turnieju wiedzy dla gimnazjalistów, po czym pan Jan Tarapata radny sejmiku wojewódzkiego i pan wójt gminy wręczyli nagrody gimnazjalistom, którzy wygrali turniej wiedzy o generale.

Następnie goście udali się do szkoły podstawowej, gdzie obejrzeli wystawę prac plastycznych o patronie szkoły. Uczniowie brali udział w szkolnym konkursie ph. „Generał Władysław Sikorski – żołnierza z Tuszowa”. Zwycięskie prace wykonali: Marzena Wąsik z kl. I, Szymon Maziarz z kl. I, Katarzyna Opałacz z kl. II, Julia Maziarz z kl. III, Klaudia Barylska z kl. II. Wyróżniono prace uczniów: Szymona Drzymały z kl. VI, Kacpra Zięby z kl. IV,  Katarzyny Chruściel z kl. V, Patrycji Chmury z kl. IV, Diany Graniczki z kl. V, Krystiana Niedbały z kl. VI.

22 maja delegacja szkoły na czele z panią dyrektor Małgorzatą Wieczerzak oraz pocztem sztandarowym wzięła udział w uroczystościach poświęconych generałowi Sikorskiemu, które odbyły w Radomyślu Wielkim.

 

 

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »