Start arrow Ekologia
Ekologia w naszej szkole Drukuj Email
Wpisał: AdminK   
26.02.2007.
     W naszej szkole kładziemy duży nacisk na ekologię.

 Nauczycielka przyrody mgr Grażyna Zalewska- Vizauer nawiązała współpracę z firmą WIBO, zajmującą się m.in. recyklingiem.

  Celem programu jest porządkowanie terenu wsi i okolic poprzez selektywną zbiórkę butelek plastikowych.  zajmiją się tym głównie uczniowie naszej szkoły pod nadzorem wychowawców.

Efekty jakie przyniósł program szkole, to wyrobienie nawyku segregacji wśród rożnych pokoleń, promocja szkoły jako lidera edukacji ekologicznej w środowisku, to pozyskanie generalnego sponsora, to uatrakcyjnienie życia szkoły organizacją ognisk przez sponsora, podsumowujących poszczególne edycje zbiórek PET, wzbogacenie pracowni komputerowej o nowe programy. Ponadto uświadomienie mieszkańców wsi o szkodliwości palenia plastikowych opakowań.

W ubiegłym roku szkolnym najwięcej plastikowych butelek zebrał uczeń klasy IV Adrian Hyjek, który w to przedsięwzięcie zaangażował całą rodzinę (nie tylko mieszkającą w Tuszowie Narodowym).
  Program zagospodarowania odpadów w gminie Tuszów Narodowy, o bardzo skuteczna i akceptowana przez środowisko lokalne propozycja rozwiązania w zakresie gospodarki odpadami, którą należy kontynuować. Program przynosi efekty zmian postaw na proekologiczne wśród mieszkańców wsi i jego dalsza realizacja prognozuje gwarancję wyrabiania nawyku segregacji odpadów i dbania o środowisko naturalne wśród różnych pokoleń.
Ucząc od najmłodszych lat przedsiębiorczości połączonej z szacunkiem do natury program przygotowuje młode pokolenia do kształtowania przyszłości zgodnie z zasadą „rozwoju zrównoważonego”.
Image


WSPÓLNE GRILOWANIE Z FIRMĄ WIBO  Z MALINIA.
 

 

Zmieniony ( 02.03.2007. )
 
« poprzedni artykuł