Start
Działamy na rzecz szkoły Drukuj Email
Wpisał: AdminK   
29.01.2007.

    W sobotę 7 października na boisku przy szkole  podstawowej w Tuszowie Narodowym odbyła się impreza pod hasłem „Jesienny piknik z rodzicami”. Pomysł zorganizowania pikniku zrodził się podczas pierwszego spotkania Rady Rodziców z nową dyrektorką szkoły Małgorzatą Wieczerzak.

 W organizację aktywnie włączyła się grupa rodziców, na czele z przewodniczącą Panią Krystyną Łącz. Koordynatorką przedsięwzięcia została Pani Renata Drzymała. Mamy  przygotowały ciasta i napoje dla pozostałych uczestników imprezy. W programie dnia znalazły się występy artystyczne, licytacja dzieł plastycznych uczniów szkoły, konkursy dla najmłodszych i starszych. Nagrody – słodycze ufundowała jedna z mam, Pani Izabela Stan. Dekoracją i stworzeniem pogodnego jesiennego nastroju zajęły się nauczycielki z obu szkół. Nad całością czuwały uzdolnione plastyczki, Panie Renata Hyjek i Danuta Ruła.

Nad przebiegiem występów artystycznych czuwały Panie Mariola Pelic - dyrektor Wiejskiego Domu Kultury i Rekreacji w Grochowem oraz Grażyna Świerczyńska – instruktor zespołów dziecięcych. Z domu kultury przywieziono sprzęt grający i nagłaśniający. Dzieci uczęszczające na zajęcia teatralne i wokalne do WDKiR zaprezentowały sztukę pt. „Jesień radosna” oraz zaśpiewały kilka piosenek. Opiekę merytoryczną nad imprezą przejęły nauczycielki ze Szkoły Podstawowej im. gen. W. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym z  Filią w Grochowem. Ciasto upieczone przez mamy cieszyło się tak się tak dużą popularnością, że zniknęło z barku co do okruszka. Sprzedażą smakołyków zajęły się Panie  Bogusława Mazur i Anna Trela. Kulminacyjnym punktem programu była aukcja prac uczniów poprowadzona przez nauczycielkę Panią Grażynę Zalewską - Vizauer w taki sposób, że przyciągnęła uwagę i hojność zgromadzonych dorosłych. Dzieci i rodzice świetnie się bawili, uczestnicząc w konkursach na świeżym powietrzu. Finałowa piosenka pt. „W kasztanowym mieście” została odśpiewana i odtańczona przez większość zebranych.

Dyrektor szkoły serdecznie podziękowała wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie pikniku oraz zaangażowali się w jego przebieg. Zebrane środki zasiliły konto Rady Rodziców i zostaną przeznaczone na dofinansowanie wycieczki dla uczniów.

Takie imprezy jak piknik w Tuszowie pomagają zintegrować środowisko szkolne, popularyzują twórczość uczniów. Uwrażliwiają społeczeństwo na potrzeby szkoły. Pozwalają patrzeć na nią nie tylko zza szkolnej ławy.

 

Image

 

Prace uczniów przygotowane na aukcję

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »