Start arrow Artykuły arrow Dzień Bezpiecznego Internetu 2007
Dzień Bezpiecznego Internetu 2007 Drukuj Email
Wpisał: AdminK   
31.01.2007.

6 lutego 2007 roku w 40 krajach na świecie - i po raz trzeci w Polsce - obchodzony jest  Dzień Bezpiecznego Internetu. W Warszawie odbyła się konferencja, na której Interkl@sa podsumuje wyniki międzynarodowego projektu Mediappro „Jak młodzież korzysta z nowych mediów".

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu „Safer Internet" i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Tegoroczną edycję objęła patronatem Viviane Reding, unijna Komisarz ds. Społeczeństwa Informatycznego i Mediów.

Jak co roku pomysłodawcy DBI zachęcali szkoły, instytucje pozarządowe, firmy i prywatne osoby do organizowania przez cały luty lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów. Na organizatorów takich działań czekało wiele atrakcyjnych nagród, m.in.  projektory multimedialne i aparaty fotograficzne oraz oprogramowanie filtrujące.

6 lutego w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie zorganizowana zostanie konferencja dla przedstawicieli mediów i partnerów programu „Safer Internet'" w Polsce. Zaprezentowany na niej zostałe przebieg tegorocznego DBI, osiągnięcia i plany programu „Safer Internet' w Polsce oraz inne inicjatywy związane z bezpieczeństwem w Internecie.

Portal Edukacyjny Interkl@sa przedstawił na konferencji wyniki badania projektu Mediappro „Jak młodzież korzysta z nowych mediów?". Celem projektu było przyczynienie się do bezpiecznego korzystania z Internetu i innych nowych mediów przez młodych ludzi. Mediappro miało odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób nauczyciele, rodzice czy inne osoby zaangażowane w proces edukowania dzieci i młodzieży powinny im uświadamiać korzyści i zagrożenia płynące z tych mediów.


Więcej na temat Mediappro przeczytasz TUTAJ.
Informacje o Dniu Bezpiecznego Internetu znajdują się na stronie
http://www.dbi.pl/

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »