Start arrow Artykuły arrow Interklasa-obowiązkowy adres w internecie
Interklasa-obowiązkowy adres w internecie Drukuj Email
Wpisał: AdminK   
27.02.2007.

 Strona internetowa Polskiego Portalu Edukacyjnego Interkl@sa została uznana za jedną z najciekawszych i najlepszych polskich stron edukacyjnych. Wyróżnienie przyznał magazyn „Komputer Świat" w numerze 4/2007.

Internet to nie biblioteka - nie ma tu katalogu, który szybko i łatwo pomoże znaleźć potrzebne informacje. Na milionach witryn każdy może się zgubić. „Komputer Świat" wyłonił elitę polskiego Internetu - dwieście najciekawszych, przydatnych i bezpiecznych serwisów WWW.

Polski Portal Edukacyjny Interkl@sa został wyróżniony w kategorii „Edukacja i kultura". Interkl@sa to „obowiązkowy adres dla każdego ucznia, rodzica i nauczyciela" - napisali autorzy rankingu.

Na stronie serwisu znajdują się bieżące wiadomości dotyczące edukacji, projekty edukacyjne, programy nauczania oraz informacje przydatne każdemu uczniowi i nauczycielowi.

Na potrzeby środowiska edukacyjnego Interkl@sa została wyposażona w liczne mechanizmy użytkowe, wśród nich bezpłatną pocztę elektroniczną, grupy dyskusyjne, ankiety, biuletyn elektroniczny, możliwość darmowego umieszczenia stron WWW oraz Interaktywną Mapę Szkół udostępniającą informacje teleadresowe do ponad 30 000 szkół z całej Polski.

Polski Portal Edukacyjny jest platformą informacyjną, która pełni również rolę medium pomiędzy uczniami, administracją szkół, urzędami gmin oraz rodzicami i firmami oferującymi oprogramowanie lub zasoby edukacyjne oraz organizacjami edukacyjnymi tworzącymi internetowe serwisy informacyjne.

Polski Portal Edukacyjny jest platformą wymiany myśli, poglądów i opinii, integrującą środowisko edukacyjne i przyczyniającą się do promocji inicjatyw edukacyjnych.
Image

 

Opracowano na podstawie Portalu Interkl@sa.


 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »