Start arrow Osiągnięcia
Osiągnięcia 2005/2006 Drukuj Email
Wpisał: AdminK   
25.03.2007.

Wysokie wyniki nauczania, wielość i różnorodność organizowanych konkursów, wycieczek, sukcesy w różnych dziedzinach, atmosfera szlachetnej rywalizacji dają naszym uczniom możliwość wszechstronnego rozwoju, kształtowania swoich uzdolnień. Zostało to zauważone i mocno podkreślone w raporcie  z wizytacji szkoły przeprowadzonej  w roku szkolnym 2005/06 przez wizytatora Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. 

Takich osiągnięć i takiej atmosfery szkoły nie tworzy się z roku na rok.  To wynik długotrwałej, systematycznej, uczciwej pracy nauczycieli, w ścisłej i rozumnej współpracy z rodzicami i uczniami. Warto odnotować na stronie internetowej niektóre z tych sukcesów.

W ubiegłym roku szkolnym w Gminnym Konkursie Matematycznych w kategorii klas III zwyciężył Miłosz Duszkiewicz, II miejsce zajęła Zosia Radłowska (obydwoje SP Tuszów), zaś III miejsce Damian Górski (Filia w Grochowem).

W kategorii klas V pierwsze miejsce zajęła Beata Trela; drugie – Mateusz Stan.

W I etapie Powiatowego Konkursu Matematycznego Klas VI. pierwsze miejsce zajęła Justyna Krempa, drugie Beata Furdyna, do II etapu zakwalifikowali się również Łukasz Bieniek, Mateusz Świątek i Marcin Zych.

Uczennica klasy II Ewa Drzymała została laureatką ogólnopolskiego konkursu „OK.! Internet”. Dzięki wygranej otrzymała telefon komórkowy i wyjechała na tygodniową wycieczkę do Paryża. Ewa wzięła również udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Pierwsze kroki na drodze”.

Pamiętając ubiegłoroczny sukces koleżanki Karoliny Świątek, nagrodzony wycieczką do Włoch, uczniowie chętnie brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur. W ubiegłym roku wyróżniony został Miłosz Duszkiewicz, uczeń klasy III.

W dniach 11-12 maja odbył się turniej wiedzy o gen. Władysławie Sikorskim, w którym wzięli udział uczniowie większości szkół podstawowych znajdujących się na terenie naszej gminy. Po bardzo wyrównanej walce w  I kategorii wiekowej klas III i IV zwycięstwo odniosła drużyna naszej szkoły w składzie: Miłosz Duszkiewicz, Zosia Radłowska, Agnieszka Stachowicz, Agata Domagała, Krzysztof Furdyna i Monika Furdyna. W II  kategorii wiekowej  V i VI również I miejsce zdobyła drużyna tuszowskiej podstawówki w składzie: Kamila Kardyś, Karolina Kasprzak, Beata Trela, Grzegorz Cebula, Beata Furdyna i Justyna Krempa, zaś miejsce II drużyna szkoły filialnej z Grochowego w składzie: Arkadiusz Lasek, Dorota Pieróg, Piotr Pszeniczny, Kacper Rado, Krzysztof Trela i Marcin Zych.

Start w Gminnym Konkursie Ortograficznym Klas III przyniósł sukces trójce naszych uczniów: Zosia Radłowska zajęła miejsce drugie, zaś Miłosz Duszkiewicz i Patrycja Furdyna trzecie.

W roku 2006 odbyła się kolejna edycja konkursu „Poeci i pisarze dzieciom Cztery pory roku - Wiosna”.W etapie gminnym tego konkursu nagrody otrzymali: Ewa Drzymała (3 nagrody w kategoriach: recytacja, piosenka, praca plastyczna), Katarzyna Wójcik (recytacja), Kamil Kozak (praca plastyczna), Joanna Maziarz (piosenka), Damian Górski i Magdalena Tomecka (recytacja), Monika Furdyna (piosenka), Beata Furdyna (recytacja).Nagrodę w etapie rejonowym i nominację do etapu wojewódzkiego otrzymały Ewa Drzymała i Monika Furdyna.

Ogromy sukces przypadł w udziale uczennicom naszej szkoły, które tworzą zespół „Promyczki” pod kierunkiem p. Grażyny Świerszczyńskiej, działający przy Wiejskim Domu Kultury w Grochowem. Dziewczęta po przejściu kolejnych etapów tego konkursu zdobyły pierwszą nagrodę na szczeblu wojewódzkim. Zespół „Promyczki” tworzą: Monika Cebula, Jagoda Drzyzga, Kamila Kardyś, Karolina Kasprzak, Katarzyna Pyrsak, Lucyna Tabor, Magdalena Tomecka i Beata Trela.

Nasi najmłodsi również próbują swoich sił w rywalizacji konkursowej. Szymon Drzymała  z klasy „0” otrzymał nagrodę w eliminacjach powiatowych konkursu plastycznego „Zapobiegamy pożarom”.

W Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej  „Młodzież zapobiega pożarom” w etapie gminnym I miejsce zajęła Iga Zielińska, zaś III Karol Jamróz.

W kwietniu odbył się Gminny Konkurs Literacki „Brzechwa i Tuwim poeci dziecięcej radości”, w którym wyróżnienie otrzymała Kasia Wójcik i Anna Chruściel z kl. II.

Uczniowie naszej szkoły mają na swoim kącie liczne sukcesy sportowe.

W gminnej minipiłce siatkowej dziewcząt i chłopców udało się wywalczyć II miejsce. W biegach ulicznych z okazji 125 rocznicy urodzin gen. W. Sikorskiego w ogólnej klasyfikacji szkół nasza drużyna zajęła III miejsce. Dnia 27 maja dzieci naszej szkoły uczestniczyły w XXVI Memoriale im. generała.

Inne sukcesy matematyczne w ciągu trzech ostatnich lat:

  • uzyskanie BARDZO DOBREGO wyniku w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur” przez Karolinę Świątek uczennicę klasy VI w roku szkolnym 2004/2005 – nagroda to wycieczka do Włoch.
  • uzyskanie tytułu laureatki Powiatowego Konkursu Matematycznego Klas VI przez Paulinę Bieniek w roku szkolnym 2003/2004.
  • uzyskanie tytułu laureatki Powiatowego Konkursu Matematycznego Klas VI przez Karolinę Świątek w roku szkolnym 2004/2005.
  • zdobycie tytułu finalisty w Powiatowym Konkursie Matematycznym Klas VI dla trzech uczniów w roku szkolnym 2003/2004.
  • zdobycie tytułu finalisty w Powiatowym Konkursie Matematycznym Klas VI dla czterech uczniów w roku szkolnym 2004/2005.
  • zdobycie tytułu finalisty w Powiatowym Konkursie Matematycznym Klas VI dla pięciu uczniów w roku szkolnym 2005/2006.
Karolina Świątek 4 czerwca 2005 roku otrzymała NAGRODĘ MARSZAŁKA WOJEWODZTWA PODKARPACKIEGO DLA NAJZDOLNIEJSZEJ MŁODZIEŻY.

Nasza szkoła może poszczycić się tytułem „Szkoły z klasą”. Możemy pochwalić się również tym, że pięcioro naszych nauczycieli otrzymało tytuł „Nauczyciela z klasą”, biorąc udział w projekcie prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Gazetę Wyborczą pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Ks. Bartłomiej Krzos, Małgorzata Forczek, Renata Kotula, Małgorzata Maksom oraz Grażyna Zalewska- Vizauer otrzymali ten zaszczytny tytuł dzięki swojej pełnej poświęceń i twórczej pracy.

 

Image

 

 

Image

 

Zmieniony ( 25.03.2007. )