Start
Festiwal piosenki Drukuj Email
Wpisał: AdminK   
22.04.2007.

20 kwietnia w trakcie uroczystych obchodów Dnia Ziemi Szkoła Podstawowa w Tuszowie Narodowym rozbrzmiewała śpiewem i radością. Stało się tak za sprawą dzieci z całej gminy, które w tym dniu licznie zgromadziły się w tuszowskiej podstawówce. Miał wówczas miejsce finał festiwalu piosenki o tytuł „Słowika Wiosny 2007”.

Imprezę przygotowały Panie Renata Kotula i Grażyna Zalewska – Vizauer. Honorowy patronat nad uroczystością objął Wójt Gminy Tuszów Narodowy, który wręczył zwycięzcom ufundowane przez siebie nagrody. Firma Wibo wsparła organizatorów, sponsorując poczęstunek dla uczestników. Uroczystość otworzyła dyrektor szkoły Małgorzata Wieczerzak, witając zebranych i podkreślając znaczenie przyrody w naszym życiu. Trzeba o niej pamiętać, bo jest źródłem naszego życia. Pani dyrektor zacytowała słowa poety, autora popularnych piosenek, Jonasza Kofty: „Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd przyszliście. W żar epoki użyczą wam chłodu, tylko drzewa, tylko liście…”

Po prezentacjach jury w składzie: Teresa Pluta, Elżbieta Flis, Małgorzata Wieczerzak podjęło decyzję o przyznaniu nagród. Tytuł Słowika Wiosny zdobyły uczennice: Ewa Drzymała ze Szkoły Podstawowej w Tuszowie Narodowym z Filią w Grochowem oraz Karolina Patera ze Szkoły Podstawowej w Czajkowej z Filią w Dębiakach. Nagrody otrzymali także: zespół uczniów z klasy I ze Szkoły Podstawowej w Borkach Nizińskich (M. Grądziel, B. Lechociński, J. Kwapisz, K. Krępa);

Aleksandra Durda z klasy I ze Szkoły Podstawowej w Jaślanach,

Alicja Hajduk z klasy II ze Szkoły Podstawowej w Jaślanach,

Zespół uczniów z klasy III ze Szkoły Podstawowej w Tuszowie Narodowym (E. Drzymała, K. Gudz, K. Wójcik);

Zespół uczniów ze Szkoły Podstawowej w Grochowem (J. Maziarz, L. Tabor, M. Maziarz).

Impreza miała uroczysty i radosny charakter i była okazją do refleksji nad wartościami i sensem istnienia.

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »