Start
Odwiedzaj stronę przyrody! Drukuj Email
Wpisał: AdminK   
29.03.2007.

Co pozwala żywym organizmom przetrwać zimę? Dlaczego w okresie zimy na stawach i jeziorach trzeba wyrąbywać przeręble? Jak powstał węgiel? Jak jest zbudowana materia i jakie są jej właściwości? Jak ważne w naszym życiu jest odżywianie się? Jak sprawdzić, czy w Twojej okolicy padają kwaśne deszcze? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w dziale przyroda na Interklasie.

 

W dziale przedmiotowym poświęconym przyrodzie możesz także obejrzeć zdjęcia i posłuchać głosów ssaków (np. dzika, jelenia, borsuka). Kliknij TUTAJ. Ponadto znajdziesz szereg informacji dotyczących ekologii – czym jest recykling, odpady, rudy aluminium i boksyt, jak wybierać opakowania podczas zakupów, jakie są rodzaje pojemników na odpady itp.

Na stronie tej możesz także sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą cech organizmów żywych (
TUTAJ) oraz rozwiązać wieloetapowy test z podstawowych właściwości i budowy materii (TUTAJ).

Nauczycielom i pedagogom w prowadzeniu lekcji mogą pomóc nie tylko scenariusze i konspekty lekcji, ale i ciekawe krzyżówki (
TUTAJ) oraz gry i odkrywanki (TUTAJ), które jednocześnie bawią i uczą. Zainteresowani uczniowie mogą sprawdzić się m.in. w biologicznej grze zręcznościowej Virus Killer.

 

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »