Start
Sztuka w portalu Interklasa Drukuj Email
Wpisał: AdminK   
29.03.2007.

Skąd wzięła się sztuka? Jakie ma znaczenie dla człowieka, rozumienia otaczającego świata? Czy muzyka istniała od zawsze? Dlaczego ludzie od zarania dziejów, mimo czyhających na nich niebezpieczeństw, tańczyli, śpiewali i rysowali? Co sprawia, że możemy odróżnić styl jednej epoki od drugiej? Jakie znaczenie w życiu człowieka ma architektura? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w dziale sztuka na stronach Interklasy.

Każdy z nas codziennie jest bombardowany milionami różnego rodzaju obrazów. Mogą to być zdjęcia zamieszczone w internecie, filmy telewizyjne, billbordy, pocztówki, jakie przesyłają nam bliscy czy też wnętrze mieszkania, krajobrazy itp. Często bodźcom wzrokowym towarzyszą sygnały dźwiękowe. Niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy, ile informacji dociera do nas w każdej chwili naszego życia.

Czy wiesz, na jakie grupy można podzielić impresjonistów? Wiesz, którzy malarze tego nurtu przywiązywali wagę do obecności człowieka w obrazie, a którzy prawie wyłącznie poświęcili się pejzażowi? Rozwiąż quiz (znajduje się
TUTAJ) i sprawdź swoją wiedzę! Chcesz poznać historię odkrycia jaskini Lascaux lub historię głośnej kradzieży w Luwrze obrazu "Mona Lisa" Leonarda Da Vinci? Sięgnij do „fascynującej sztuki”! (kliknij TUTAJ).

Na stronie przedmiotowej sztuka nauczyciel znajdzie wiele scenariuszy lekcji, porady metodyka dotyczące zarówno plastyki, jak i muzyki. Będzie mógł zapoznać się z ciekawymi technikami plastycznymi do wykorzystania w pracy z dziećmi i młodzieżą na kółkach plastycznych, zajęciach przedmiotowych oraz podczas spotkań terapeutycznych (m.in. kalkograf, monotypia, wydrapywanka, odbitki, barwienie na papierze, kolaże i wiele innych). Kliknij
TUTAJ i TUTAJ.

W dziale sztuka zebrane są nie tylko informacje o dziełach dawnych wielkich twórców, takich jak
Szopen czy Moniuszko, ale także o utworach artystów współczesnych.

 żródło: portal interklasa
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »