Start
Ucz się matematyki z Interklasą! Drukuj Email
Wpisał: AdminK   
22.04.2007.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami z matematyki prezentowanymi na portalu Interklasa (aby przejść na stronę matematyki kliknij TUTAJ). Pod tym adresem każdy znajdzie coś dla siebie!

Interklasowa strona matematyki zawiera materiały dla uczniów i dla nauczycieli (działy w belce z lewej strony). Można tu znaleźć m.in. artykuły wyjaśniające różne zagadnienia matematyczne (dział "VADEMECUM"), interaktywne krzyżówki i testy ("KRZYŻÓWKI", "TESTY"), materiały dydaktyczne dla nauczycieli matematyki (dział "NAUCZYCIEL RADZI") i scenariusze lekcji ("SCENARIUSZE") - jednym słowem wszystko co pomaga w nauce matematyki i w nauczaniu tego przedmiotu.

Na szczególną uwagę zasługuje dział: "
LEKCJE ON-LINE", gdzie zamieszczone zostały animacje wyjaśniające takie zagadnienia jak procenty, wyrażenia algebraiczne i funkcje trygonometryczne. Materiały te pomogą uczniom zrozumieć zagadnienia, które sprawiają im kłopoty, a nauczycielowi dadzą możliwość uatrakcyjnienia prowadzonych zajęć.

Na stronie matematyki działa również kącik eksperta z tego przedmiotu (aby przejść na stronę kącika kliknij
TUTAJ). Nasz ekspert nie odrobi za ucznia pracy domowej, ale może wskazać materiały, które pomogą mu w opracowywaniu własnej odpowiedzi. Ekspert pomoże również wtedy, gdy uczeń ma problem ze zrozumieniem jakiegoś matematycznego zagadnienia.

Zapraszamy na stronę matematyki w portalu Interklasa!

Pytania i uwagi dotyczące strony matematyki oraz materiały do publikacji z tego przedmiotu można zgłaszać na adres:
e_matematyka@interklasa.pl

 źródło: portal interklasa
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »