Start
Polecamy stronę przedmiotową wychowania fizycznego! Drukuj Email
Wpisał: AdminK   
22.04.2007.

Czy wiesz, jakie są rasy psów zaprzęgowych? Czy maraton jest najsłynniejszą konkurencją w dziejach olimpiad? Jaka jest tradycja biegu maratońskiego? Zapraszamy do odwiedzenia strony przedmiotowej poświęconej wychowaniu fizycznemu. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie!

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważny w naszym życiu jest ruch, który wpływa na rozwój fizyczny naszego organizmu. Siedzenie w ławkach kilka godzin dziennie wcale nie poprawia naszej kondycji. Ważne jest, by każdy uczeń miał możliwość sprawdzenia się w interesującej go dyscyplinie sportu. Jednak nie każdy uczeń musi lubić popularną piłkę nożną, koszykówkę czy też siatkówkę. Może warto zainteresować uczniów tańcem? TUTAJ

znajdziesz wskazówki dotyczące przygotowania choreografii na szkolne zawody aerobiku oraz nowe i znane formy aktywności ruchowej (TUTAJ).

Dzięki ćwiczeniom zamieszczonym w indeksie sprawności fizycznej (
TUTAJ) możesz ocenić swój indywidualny poziom sprawności fizycznej bez względu na wiek i płeć. Punktacja i normy zastosowane w indeksie pozwalają na porównywanie osiągnięć dorosłych i dzieci oraz uczniów i nauczycieli WF-u, co może dać bardzo ciekawe wyniki!

Scenariusze lekcji, zestawy ćwiczeń i gier ruchowych dla dzieci i młodzieży mogą być wskazówką i pomocą dla nauczycieli same zaś materiały mogą stanowić wzbogacenie treści programowych WF-u.

W dziale artykuły (
TUTAJ) znajdziesz szereg informacji dotyczących wagi kultury fizycznej w naszym życiu, istoty zainteresowań sportowych, elementów agresji w sporcie itp. Możesz także dowiedzieć się, kto i dlaczego ogląda widowiska sportowe?

Nawet miłośnicy zwierząt i ciekawych sportów znajdą coś dla siebie – w artykule o psach, psich zaprzęgach i pasjonujących wyścigach (
TUTAJ) można dowiedzieć się jakie są rasy psów zaprzęgowych oraz kto jest kim w zaprzęgu, a następnie sprawdzić wiedzę na ten temat rozwiązując test. Kliknij TUTAJ.

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »