Start
Zbadaj dziecku stopy Drukuj Email
Wpisał: AdminK   
07.10.2007.
Zdaniem specjalistów, do 8 roku życia dziecka, jego stopa jest niezwykle wrażliwa na zniekształcenia, stąd tak wielką wagę powinno się przywiązywać do właściwego doboru butów dziecięcych. W całej Polsce (9 największych miast) od września trwa akcja profilaktyczna Akademia Zdrowej Stopy, skierowana głównie do rodziców, którzy dbają o bezpieczeństwo i rozwój swoich dzieci.

Według niemieckich lekarzy 98% noworodków ma zdrowe stopy. Jednak wśród dorosłych, jedynie 40% ma zdrowe podbicie, zatem śmiało można powiedzieć, że moment kiedy dochodzi do wad, ma miejsce w pierwszych  latach życia dziecka. Celem akcji „Akademia Zdrowej Stopy”, prowadzonej w 9 miastach Polski przez firmę Bartek, jest poinformowanie jak największej liczby rodziców, w szczególności matek dzieci od 0 do 8 roku życia, o konieczności sprawdzenia czy stopa dziecka jest prawidłowo kształtowana.

Bezpłatne badania stóp prowadzone są pod okiem lekarzy ortopedów i antropologów, którzy do postawienia ostatecznej diagnozy wykorzystują specjalistyczny sprzęt (podoskop, plantokonturograf i skaner). Urządzenia pozwalają między innymi na ocenę kształtu stopy, stwierdzenie takich schorzeń jak płaskostopie, stopa płasko-koślawa, koślawość palucha. Każde przebadane dziecko dostaje specjalną kartę badania i zestaw ćwiczeń profilaktycznych.

Najbliższe badania w ramach Akademii Zdrowej Stopy odbędą się:
6-7.10.2007 Centrum Handlowe Osowa, Salon Bartek, Gdańsk
13-14.10.2007 Centrum King Cross Praga, Salon Bartek, Warszawa
27-28.10.2007 Centrum Handlowe Sadyba Best Mall, Salon Bartek, Warszawa 
źródło : www.interklasa.pl
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »