Start
Wychowanie patriotyczne
Wpisał: AdminK   
30.11.2007.
Image 

11 listopada w naszej gminie uroczyście obchodzono rocznicę odzyskania niepodległości. Nasza szkoła aktywnie włączyła się w te obchody. Natomiast 12 listopada w szkole zostały zainscenizowane dwa przedstawienia. Zostały przygotowane przez panie, Lucynę Maziarz i Annę Leśniak. Uczniowie i nauczyciele mieli możliwość przeżyć prawdziwe i głębokie chwile dzięki przepięknym recytacjom i śpiewom w wykonaniu szkolnych artystów.

 

 
 
Nasza szkoła przystąpiła do programu "Szkoła bez przemocy"
Wpisał: AdminK   
05.12.2007.

Image

Program ma na celu pokazanie niezwykłą aktywność nauczycieli, uczniów i rodziców w podejmowaniu działań przeciw przemocy i agresji. W bieżącym roku celem działań jest wspieranie budowania społeczności szkolnych i wspólnego działania organów szkoły. Warunkiem przystąpienia do programu było zobowiązanie do przestrzegania kodeksu i podejmowanie konkretnych działań angażujących społeczność szkolną do przeciwdziałania przemocy i agresji.
 
Dzień Papieski
Wpisał: AdminK   
05.12.2007.

ImageObchody tego pięknego dnia, gdy wspominamy wybór Polaka na papieża, były w tym roku szczególne. Montaż poetycki został przygotowany przez najmłodszych uczniów szkoły – klasę „0”. Dzieci pod okiem pani Teresy Staśto recytowały śpiewały utwory poświęcone Wielkiemu Polakowi.

 
Bezpieczeństwo
Wpisał: AdminK   
29.11.2007.

16 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym z przedstawicielami Powiatowej Komendy Straży Pożarnej oraz Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Więcej…
 
Pożegnanie
Wpisał: AdminK   
29.11.2007.
07.10.2007 r. w wieku 89 lat zmarł kapelan Rodzin Katyńskich ks. Zdzisław Peszkowski. Był jednym z ocalałych więźniów obozu jenieckiego NKWD dla polskich oficerów w Kozielsku. Prałat Peszkowski wiele lat poświęcił na przywracanie pamięci o Katyniu, był głosem sumienia dla wolnego świata. Przez ostatnie 20 lat życia intensywnie pomagał rodzinom ofiar zbrodni katyńskiej. Pozostanie w naszej pamięci jako ofiara Katynia, a jednocześnie żywy świadek tamtych wydarzeń. Ksiądz Prałat odwiedził Tuszów Narodowy w 2006r. Był honorowym gościem uroczystości upamiętniających 125 rocznicę urodzin gen. Władysława Sikorskiego.
Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 106 - 120 z 164