Start
Apel upamiętniajacy tragiczne wydarzenia kwietnia 1940 roku.
Wpisał: AdminK   
20.04.2008.

13 kwietnia został w tym roku ogłoszony Dniem Katyńskim. W związku z tym w naszej szkole w poniedziałek 14 kwietnia odbył się apel upamiętniający tragiczne wydarzenia z kwietnia 1940 roku. Dyrektor szkoły przypomniała, że obowiązkiem każdego Polaka jest pamięć o tych, którzy oddali życie, byśmy dziś mogli cieszyć się wolnością. Następnie uczniowie klasy piątej, przygotowani przez wychowawczynię a zarazem nauczycielkę historii Małgorzatę Tyniec, zaprezentowali wspomnienia i wiersze związane z Katyniem. Dzieci w skupieniu wysłuchały przedstawienia, wczuwając się w jego atmosferę. Spotkanie zakończyło się chwilą ciszy, upamiętniającej tragicznie zmarłych Polaków.

Więcej…
 
Laureatka konkursu humanistycznego
Wpisał: AdminK   
12.04.2008.

ImageSzkoła Podstawowa im. gen. W. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym z filią w Grochowem jest placówką, która umożliwia dzieciom rozwijanie talentów. Image4 kwietnia 2008 r. w filharmonii rzeszowskiej odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom wojewódzkich konkursów interdyscyplinarnych i przedmiotowych. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica klasy szóstej sp w Tuszowie Narodowym, Magdalena Maziarz. Jest ona laureatką konkursu humanistycznego.  Nagrodzeni uczniowie wraz z opiekunami mieli możliwość obejrzenia i wysłuchania występów młodych artystów z Rzeszowa. Uatrakcyjnili oni uroczystość piosenką i tańcem. Zaświadczenia wręczał pan Jerzy Cypryś, pełniący obowiązki Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Zwycięzcy wszystkich konkursów są dumą szkolnej społeczności, a ich osiągnięcia motywują innych uczniów do solidnej pracy.

 
GALA ROZDANIA GRANTÓW
Wpisał: AdminK   
21.03.2008.

Image17 marca w Belwederze odbyła się Gala Rozdania Grantów w Kampanii Społecznej „Szkoła bez przemocy”, której patronuje Prezydent RP. Szkoła Podstawowa w Tuszowie Narodowym jest jednym z laureatów tego projektu. W uroczystości wzięli udział: Małgorzata Wieczerzak, dyrektor szkoły i Kamil Kozak, uczeń klasy IV, jeden z autorów programu. Formuła imprezy przewiduje udział tylko dwóch przedstawicieli zwycięskich szkół, dlatego nie mogła pojechać cała drużyna, która opracowała program.Image Uroczystą galę poprowadziła prezenterka telewizyjna Dorota Wellman. Honorowymi gośćmi byli: wiceminister edukacji Zbigniew Włodkowski , Joanna Pilcicka, Prezes Mediów Regionalnych, Dorota Stanek, Prezes Polskapresse, Danuta Kowalska Prezes Fundacji Grupy TP, dr hab. Anna Giza-Poleszczuk, socjolog, Ewa Czemierowska, psycholog ze Stowarzyszenia Psychoprofilaktyki Szkolnej „Spójrz Inaczej”, prof. Janusz Czapiński, psycholog, oraz Jacek Michałowski, psycholog, dyrektor programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Przedstawiciele Rady Programu, którzy witali zebranych, podkreślili wysoki poziom nagrodzonych projektów oraz zaangażowanie społeczności szkolnych w ich opracowanie. Warto podkreślić, że projekt mógł zostać napisany przez nauczycieli, rodziców albo uczniów. Rada Programowa nagrodziła 71% projektów  przygotowanych przez nauczycieli, 18% przez rodziców, a 11% przez uczniów. Projekt „Moje bezpieczne miejsce w internecie” został opracowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Tuszowie Narodowym z filią w Grochowem. Jest to więc jedna z najwyżej ocenionych prac. Szczęśliwi chociaż zmęczeni przedstawiciele szkoły w Tuszowie zwiedzili warszawską Starówkę. Jedno tylko nie dopisało – pogoda, dlatego trzeba było szybciej wracać do domu. Przed społecznością szkoły stoi teraz wyzwanie: realizacja programu i sprostanie wyzwaniom związanym z nagrodą.

 
Kolejni laureaci konkursu polonistycznego
Wpisał: AdminK   
13.04.2008.

28 marca 2008 roku odbył się powiatowy etap konkursu polonistycznego dla szkół podstawowych „W górach jest wszystko, co kocham”. Wzięło w nim udział 72 uczniów z całego powiatu mieleckiego. Komisja konkursowa wyłoniła 9 laureatów. Wśród nich są dwie uczennice szkoły podstawowej w Tuszowie Narodowym, Magdalena Maziarz z kl. VI (opiekun Elżbieta Paśko) i Katarzyna Wójcik z kl. IV( opiekun Małgorzata Wieczerzak).

Zwycięzcy wszystkich konkursów są dumą szkolnej społeczności, a ich osiągnięcia motywują innych uczniów do solidnej pracy.

Zmieniony ( 22.04.2008. )
 
Reprezentanci gminy Tuszów Narodowy podczas XI Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej w Krakowie w dni
Wpisał: AdminK   
26.04.2008.

Reprezentanci gminy Tuszów Narodowy podczas XI Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej w Krakowie w dniach 12-13 kwietnia br. W Giełdzie odbywającej się na terenie Uniwersytetu Rolniczego w budynku Wydziału Leśnego udział wzięło kilkudziesięciu wystawców organizacji turystyki wiejskiej, urzędów gmin, powiatów oraz twórców ludowych. Poza najliczniej reprezentowaną Małopolską, swoje oferty reprezentowali: Pomorze, Kujawy, Śląsk goście z Ukrainy i Słowacji oraz Podkarpacie reprezentowane przez powiat mielecki. Wśród reprezentantów powiatu mielckiego ; Europejskie Stowarzyszenie Kobiet „Nasze Grochowe II” z Grochowego II – gmina Tuszów Narodowy, gospodarstwa agroturystyczne „Leśny Dwór” Zofii Dusberger z Grochowego II oraz „Lotnia” państwa  Leszka i Anny Wójcickich z Górek, Góreckie Stowarzyszenie „Viktoria”  – gmina Borowa, Stowarzyszenie Kobiet „Osada” z Otałęzy- gmina Czermin, , Agnieszka Dernoga dyrektor Wydziału Funduszy, Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Mielcu, przedstawiciele Powiatowego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Mielcu z kierownik Elżbietą Lejko oraz Kapela i ZPiT „Grochowiacy” Wiejskiego Domu Kultury i Rekreacji w Grochowem z dyrektor Mariolą Pelic.

Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 76 - 90 z 164